Profile liter

Wyraziste, estetyczne, eleganckie… Ekspozycja liter i loga pozostają pierwszym wizualnym atutem do wykorzystania w Twojej firmie. Litery przestrzenne z podświetleniem LED to przejrzysta i efektowna forma reklamy. Charakterystyka ledowych diod pozwala na uzyskanie wysokiej jasności przy jednoczesnym niskim zużyciu energii elektrycznej. Twoja reklama będzie widoczna z dużej odległości, zarówno w dzień, jak i w nocy, ale nie pochłonie gigantycznego budżetu na jej utrzymanie. Napisy mogą świecić przodem, tyłem albo też krawędzią.

Nasze rozwiązania mają zastosowanie zarówno na elewacjach budynków, jak i wewnątrz pomieszczeń. Wielkość liter zaczyna się już od kilkunastu centymetrów, a największe z nich mogą mieć nawet kilka metrów. Wszystko po to, by Twoja firma zaprezentowała się – dosłownie – w jak najlepszym świetle.

Jesteśmy przygotowani również na nietypowe zamówienia, jednak podstawowa oferta obejmuje trzy różne typy liter. W zależności od Twoich potrzeb, mogą one zostać skonstruowane z różnych materiałów, niemniej przede wszystkim liczy się efekt, który z pomocą podświetlenia chcesz uzyskać.


Profil A

3Dled FRONT

Działanie tych liter opiera się na stworzeniu przepuszczającego światło frontu oraz umieszczenia za nim źródła światła. Lico litery zrobione jest najczęściej z kolorowej plexi bądź mlecznej plexi ( w rozmiarach 3-5 mm) z naklejoną nań folią tranlucentną w dowolnym kolorze. Front obudowujemy – najpopularniejszym rozwiązaniem pozostaje wyginana taśma aluminiowa.

Dzięki zastosowaniu taśmy Alurapid (dostępna w rozmiarach: 60 mm, 100 mm, 120 mm, 140 mm, oraz na specjalne zamówienie 167 mm oraz 217 mm) malowanej proszkowo w kolorze z palety RAL, Twoje litery oprą się każdym warunkom atmosferycznym.

Tył litery stanowi gruba na 10 mm płyta PCV marki Simona. To na niej właśnie zostaje zamontowane oświetlenie LED. Każda litera stanowi więc niezależną „puszkę”. Wszystkie używane przez nas materiały wyszukujemy spośród najlepszych dostępnych na rynku. Ich wysoka jakość i odporność na kapryśną pogodę wraz z proponowanym przez nas oświetleniem gwarantuje niezawodne działanie przez długie lata.

3Dled ECHO

W tym przypadku to front liter wykonany jest z jednolitego materiału nieprzepuszczającego światła (najczęściej proponujemy Dibond lub aluminium). Litery nie muszą posiadać tyłu lub też na życzenie stanowi je bezbarwna plexi. Dzięki zastosowaniu specjalnych dystansów, światło daje efekt aury (echo) na ścianie za literą.

Napisy mogą być wykonane ze styroduru z naklejonym frontem z Dibonu. Może zostać również użyty sam styrodur, przy czym rozwiązanie to dla zachowania odpowiedniej sztywności wymaga stworzenia dodatkowego stelażu dla każdej z liter.
Uniwersalne rozwiązanie to zastosowanie liter na bazie taśm aluminiowych Alurapid. Ma to tę przewagę, że w razie potrzeby mogą zostać łatwo przekształcone w 3Dled Front.

3Dled FRONT-ECHO

Jest to połączenie obu wcześniej opisywanych technik. Pozostaje najbardziej efektownym sposobem na iluminację liter ledowych.

 


Profil B

Litery 3Dled ELKAMET

Przy tworzeniu liter blokowych taśma Elkamet stosowana jest równolegle do taśmy brzegowej Alurapid. Jej przewaga uwydatnia się przy literach o nieregularnym kształcie lub małym rozmiarze, gdy wygięcie taśmy Alurapid jest praktycznie niewykonalne.

Stosuje się ją w przypadku plexi trzy i czteromilimetrowej w połączeniu z taśmą ALS (prefabrykowana taśma z wypustkami od strony pleców, które pozwalają na wygodny precyzyjny montaż). Technologicznie: z obu taśm tworzy się czaszę frontową, przykręcaną następnie z pomocą małych wkrętów do 10 mm płyty PCV.

Tak jak Alurapid, taśma Elkamet pozostaje niezwykle trwałym rozwiązaniem. Litery są bezobsługowe i nie poddają się zmiennym warunkom pogodowym.


Profil C

3Dled z frontami i bokami wykonanymi z plexi

Nasze litery przestrzenne możemy wykonać dla Ciebie wyłącznie z plexi. Są one w takim przypadku zgrzewane termicznie z dodatkowym użyciem bezbarwnego kleju. Tył stanowi 10 mm płyta PCV, będąca zarówno podkładem dla liter, jak i ich elementem nośnym.

Możliwe jest uzyskanie nie tylko kątów prostych, ale również i krzywizn. Stwarza to szansę wykonania litery w dowolnym kształcie, która po zainstalowaniu diod LED będzie świeciła nie tylko swoim frontem, ale także bokami.


Profil D

3Dled z bokami Dibond-PCV

Dibond jest wielowarstwowym tworzywem powstałym z połączenia cienkich (0,3 mm) płyt aluminiowych i polietylenowego rdzenia. To idealnie gładki, niewrażliwy na ścieranie, a przede wszystkim lekki materiał niezwykle odporny na wodę (wchłanialność na poziomie 0,01%). Dzięki zastosowaniu termoutwardzalnego lakieru świetnie nadaje się do pokrywania sitodrukiem czy drukiem cyfrowym. Mimo to jego właściwości pozwalają na dowolne zaginanie. Specjalnie dla Ciebie możemy zastosować Dibond w konstrukcji litery przestrzennej.

Boki wykonamy również z PCV. Technologia ta jest szczególnie przydatna przy prostych czcionkach czy małych znakach graficznych.


Profil E

3Dled wielkoformatowe z licem z napinanego winylu

Takie rozwiązanie dedykujemy klientom, którzy szykują naprawdę coś wielkiego. Jeśli potrzebujesz liter powyżej 200 cm wysokości, obok których nikt nie przejdzie obojętnie, to idealnie trafiłeś.

Napisy wielkogabarytowe najpełniej oddają swoje możliwości przy oznakowaniu budynków i centrów handlowych. Stosuje się tutaj niezależny aluminiowy stelaż spawany i malowany proszkowo. Front litery stanowi specjalna odmiana PCV.

Tak złożona całość nie stanowi niepotrzebnego obciążenia fasady budynku, ani też nie wymaga złożonych dodatkowych konstrukcji nośnych. Nasze wykonanie gwarantuje również, że w przyszłości napis będzie prosty w konserwacji, a dzięki zastosowanym materiałom eliminuje transparentność, która wystąpiłaby przy użyciu np. plexi.