Litery ze steroduru , XPS

Jednym z najlepszych materiałów do tworzenia wymyślnych kształtów jest styrodur. Dzięki dużej podatności na obróbkę, można z niego wyprodukować atrakcyjne litery 3D blokowe, podświetlane, jak i przestrzenne.

Styrodur to reklamowy odpowiednik styropianu. Jest równie lekki i odporny na warunki pogodowe, ale posiada znacznie bardziej gładką fakturę. Styrodur nadaje się idealnie w produkcji liternictwa, jest też wdzięcznym materiałem do pomalowania na dowolny kolor.

Z tworzywa tego stworzyć można zarówno litery 3D, jak i logo firmy czy różnego rodzaju znaki. Nadają się do użytku wewnętrznego i zewnętrznego, bowiem wykazują dużą odporność na skrajne temperatury, a także wilgoć.

Projekty wycinane w styrodurze realizujemy z pomocą nowoczesnego plotera, następnie zaś malujemy z użyciem farb akrylowych lub silikatowych w dowolnym kolorze z palety RAL.

Niewątpliwym atutem styroduru jest stosunek jakość – cena. Jest to bowiem tworzywo stosunkowo tanie, a możliwości jego obróbki ograniczone wyłącznie przez naszą wyobraźnię.